JENNIFER WEINER

Jennifer Weiner (urodzona 28 Marca 1970 roku) , amerykańska autorka żydowskiego pochodzenia i była dziennikarka.

Urodziła się w DeRidder, w stanie Louisiana. Studiowała filologię angielską na Uniwersytecie w Princeton, pobierając zajęcia u takich sław pióra jak Joyce Carol Oates, John Angus McPhee czy Noblistka Toni Morrison.

Swoją pierwszą książkę „Good in Bed” opublikowała w 2001. Do dnia dzisiejszego Weiner ma na koncie 6 wydanych pozycji, z czego większość zajęła czołowe miejsca na liście Bestsellerów New York Times’a. Jest przedstawicielką nurtu „Chick Lit”, nowoczesnej literatury kobiecej, skupiającej się na problemach przebojowych, robiących karierę, i poszukujących miłości młodych kobiet.

Jennifer Weiner

Jennifer Weiner

 
Ciekawostki:
 
1. Wszystkie bohaterki powieci Weiner mają nadwagę. Sama Jennifer, która jest kobietą „puszystą”, powiedziała kiedyś podczas wywiadu: „I żyli długo i szczęśliwie” nie powinno zaczynać się na rozmiarze 32 i kończyć na 38.
 
2. Najbardziej znaną powieścią Weiner jest „In her shoes” (Tytuł polski „Siostry”), która została sfilmowana w 2005 roku. W adaptacji wystąpiły Cameron Diaz, Shirley MacLane i Toni Collette.
 
3.  Weiner, której literatura określana jest powszechnie mianem Chick Lit, wielokrotnie broniła tego gatunku w mediach i na swoim blogu. Chick Lit, traktowana przez wielu krytyków jako literatura powierzchowna i płytka, jest częstym celem medialnych ataków. Jennifer broni nurtu, odbijając piłeczkę: Wydaje mi się, że to jest reakcja przeciwko kobietom które są samodzielne i zdobywają finansową niezależność na rynku. Sprzedaż ksiażek spada, sprzedaż „Chick Lit” rośnie. Dla wielu ludzi jest to przerażające. Dlatego więc establishment stara się zmarginalizować, zdegradować ten gatunek.
 
 
 

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s